Haber

Londra’da kılıçlı saldırgan aracıyla eve daldı: 13 yaşındaki çocuk öldü

İngiltere’nin başkenti Londra’da, yerel saatle 07.00 sıralarında bir aracın eve daldığı ve araçtan çıkan şoförün çevredekilere kılıçla saldırdığı belirtildi. 36 yaşındaki erkeğin gözaltına alınmadan önce sivillere ve 2 polise saldırdığı aktarıldı. Saldırı sonucu yaralanan 13 yaşındaki çocuk, hayatını kaybetti.

Olay yerine çok sayıda ambulansın yanı sıra itfaiye ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

Londra Ambulans Servisi’nden yapılan açıklamada, olayda 2’si polis en az 5 kişinin yaralandığı, olay yerinde müdahale edilen yaralıların daha sonra hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Polis açıklamasında, 36 yaşındaki saldırganın gözaltına alındığı, ön incelemeye göre saldırının terörle bağlantısı olduğuna yönelik bir kanıt bulunmadığı ifade edildi.

Başkomiser Stuart Bell, öğleden sonra yaptığı açıklamada, yaralılar arasında 13 yaşında bir erkek çocuğun bulunduğunu belirterek “(Yaralı çocuk) Bıçaklandıktan sonra hastaneye kaldırıldı ve ne yazık ki kısa süre sonra hayatını kaybetti” dedi.

Saldırının ardından Hainault Metro İstasyonu kapatıldı. Londra Belediye Başkanı Sadık Khan ise bölgede devriye sayısının artırılacağını açıkladı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

nurdagiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu